Tomra s.r.o.

Společnost Tomra Vám nabízí automaty pro výkup lahví a lisovací techniku Orwak.

Historie Tomra

Tomra byla založena v roce 1972 dvěma bratry Tore a Petter Planke. Začali s návrhem, výrobou a prodejem automatů na výkup lahví. První zásadní objednávkou bylo v roce 1974 dodání 100 automatů do Švédska.
V 90 letech Tomra úspěšně vstoupila na americký trh. Dalším úspěchem bylo dodání více než 8000 nových strojů do Německa.
V současné době působí
V České republice působí zastoupení Tomra od roku 1995 jako soukromá společnost. Od té doby je u nás více než 2000 instalovaných strojů.
Za tu dobu jsme nasbírali mnoho zkušeností a tým našich techniků získal mnoho praxe a nabízíme díky tomu prvotřídní služby v oblasti výkupových automatů na lahve.
Jakožto Tomra, tak i my jsme plně připraveni na případný zálohový systém PET lahví a plechovek v České republice.
V roce 1999 úspěšně vstoupila na trh Slovenska, kde později vznikla samostatná společnost starající se o vlastní trh. Obě země i nadále spolupracují.

Po akvizici Tomra Norsko se švédskou společností Orwak v roce 2005 jsme začali působit i v tomto odvětví. Divize zabívající se lisovací technikou byla prodána v prosinci 2014 společnosti San Sac Nordic AB ze Švédska.
Na zastoupení v České republice se ale tím nic nezměnilo a lisovací technika Orwak je námi i nadále nabízena a servisována.